Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Webová stránka obce Očová

Informácia k aktivitám obce.Vytlačiť
 

Sadové úpravy pred kultúrnym domom.

Obec Očová v súčasnosti uskutočnila výrub drevín pred kultúrnym domom. Postupovala v zmysle Rozhodnutia č. 4309/2016-4 rozh.2 DIS 365/2017, ktoré vydalo Mesto Zvolen, Spoločný obecný úrad - odbor stavebnej správy vo Zvolene na základe žiadosti Obce Očová. Dreviny (tuje) boli značne napadnuté škodcami a tienili zrekonštruovanú budovu kultúrneho domu. Pozostatky živých plotov, ktoré kopírovali ešte chodník z minulosti, boli odstránené v plnom rozsahu. Obec plánuje v budúcnosti na uvolnenej ploche vybudovať "kultúrny park", v ktorom budú osadené lavičky, drevené sochy a bude realizovaná náhradná výsadba drevinami, vhodnými do parku. V súčasnosti záhradný architekt spracováva projekt pre samotnú realizáciu parku, ktorá je plánovaná po odstránení kmeňových sústav drevín a celkovej úprave terénu. 

Čistenie "Suchého potoka" v časti obce Pukanec.

V 13.tom kalendárnom týždni boli realizované práce na úprave brehového porastu Očovky v časti "Pukanec", ktoré vykonával Slovenský vodohospodársky podnik v spolupráci so zamestnancami Obecných služieb Očová.

Rekonštrukcia klubovne na Holcovom Majeri.

V mesiaci marec začala obec aj práce na rekonštrukcii klubovne na Holcovom Majeri. Po rekonštrukcii bude klubovňa slúžiť pre potreby občanov Holcovho Majera, hlavne na cirkevné účely, schôdzkovú činnosť a pre potreby obce ako volebná miestnosť. Rekonštrukciou bude vybudované aj sociálne zariadenie v klubovni a nová elektrická prípojka k obom budovám vo vlastníctve obce.

 

 

 


 
 

dnes je: 21.1.2018

meniny má: Vincent

Aktuálne OZNAMY do vášho mobilu

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka