Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Webová stránka obce Očová

Informácia k aktivitám obce.Vytlačiť
 

Sadové úpravy pred kultúrnym domom.

Obec Očová v súčasnosti uskutočnila výrub drevín pred kultúrnym domom. Postupovala v zmysle Rozhodnutia č. 4309/2016-4 rozh.2 DIS 365/2017, ktoré vydalo Mesto Zvolen, Spoločný obecný úrad - odbor stavebnej správy vo Zvolene na základe žiadosti Obce Očová. Dreviny (tuje) boli značne napadnuté škodcami a tienili zrekonštruovanú budovu kultúrneho domu. Pozostatky živých plotov, ktoré kopírovali ešte chodník z minulosti, boli odstránené v plnom rozsahu. Obec plánuje v budúcnosti na uvolnenej ploche vybudovať "kultúrny park", v ktorom budú osadené lavičky, drevené sochy a bude realizovaná náhradná výsadba drevinami, vhodnými do parku. V súčasnosti záhradný architekt spracováva projekt pre samotnú realizáciu parku, ktorá je plánovaná po odstránení kmeňových sústav drevín a celkovej úprave terénu. 

Čistenie "Suchého potoka" v časti obce Pukanec.

V 13.tom kalendárnom týždni boli realizované práce na úprave brehového porastu Očovky v časti "Pukanec", ktoré vykonával Slovenský vodohospodársky podnik v spolupráci so zamestnancami Obecných služieb Očová.

Rekonštrukcia klubovne na Holcovom Majeri.

V mesiaci marec začala obec aj práce na rekonštrukcii klubovne na Holcovom Majeri. Po rekonštrukcii bude klubovňa slúžiť pre potreby občanov Holcovho Majera, hlavne na cirkevné účely, schôdzkovú činnosť a pre potreby obce ako volebná miestnosť. Rekonštrukciou bude vybudované aj sociálne zariadenie v klubovni a nová elektrická prípojka k obom budovám vo vlastníctve obce.

 

 

 


 
 

Kultúra

29.4.2018   15.00 hod.

mája.jpg

pred Kultúrnym domom Očová

Stavanie hlavnej máje

FZ Očovan, Obec Očová

 

4.5.2018   11.00 hod.

deň víťazstva očová.jpg

Pamätník II. sv. vojny

Deň víťazstva nad fašizmom

Obec Očová, ZO SZPB Očová

Obec Očová, ZO Slovenského zväzu protifaš ...


 

dnes je: 23.4.2018

meniny má: Vojtech

Aktuálne OZNAMY do vášho mobilu

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka