Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Program Kina Osveta

Program Kina Osveta Očová

KINO OSVETA OČOVÁ

 

MÁJ 2017

 

HORE ZA LÁSKOU

hore-za-laskou.jpg

6. mája 2017 (sobota) 18.00 hod.

Francúzska romantická komédia o tom, že láska nepozná hranice a v prípade 1,5 metrového Jeana Dujardina – ani výšku. Diane je krásna žena, pracuje v renomovanej právnickej firme, má zmysel pre humor – je jednoducho ženou, za ktorou sa otočí každý chlap. Diane však práve prešla nešťastným manželstvom končiacim rozvodom, ale je znova pripravená nájsť muža svojich snov. Existuje však niečo také ako náhoda alebo osud? Raz večer Diane zazvoní telefón a príjme hovor od neznámeho Alexandra, tajomného muža, ktorý práve našiel jej mobil. Alexander je zdvorilý, šarmantný, vtipný a – bohatý. Už počas telefónneho rozhovoru medzi nimi preskočí iskra a takmer okamžite si dohodnú rande. Diane podľahne čaru Alexandrovho hlasu a sníva o tom, ako asi vyzerá v skutočnosti. Ako to už ale býva, predstavy sú niekedy lepšie než skutočnosť...

Hrajú: Jean Dujardin, Virginie Efira, Cédric Kahn, César Domboy a ďalší.

MN do 12 rokov, 98 min., český dabing

Continental, vstupné 1,00 €

 

TROLLOVIA

trollovia.jpg

13. mája 2017 (sobota) 17.00 hod.

Americký animovaný film. Trollovia sú vždy veselí a šťastní škriatkovia, ktorí najviac zo všetkého milujú hudbu, tanec a spev. Starosti im však robia Bergeni. Tí si totiž myslia, že môžu byť šťastní jedine vtedy, ak budú mať Trolla v žalúdku. Bohužiaľ však už dlhú dobu žiadneho na jedálničku nemali. Trolliemu kráľovi Peppymu sa totiž podarí aj so všetkými jeho poddanými utiecť a založiť vlastné veselé mestečko Trollíkov, ktoré sa Bergenom, na čele s princom Chrúmalom, nedarí a nedarí nájsť. Nádej na zmenu Bergenom vysvitne v okamihu, keď sa im podarí skrytých Trollíkov vyčuchať a  uniesť takmer všetkých jeho obyvateľov. Z bergenských pazúrov sa podarí uniknúť dvom Trollom, princeznej Poppy a Vetvošovi. Ťažko by sme hľadali dvoch odlišnejších Trollov. A práve na týchto dvoch hrdinoch je, aby zachránili unesených Trollov z bergenských pazúrov.

Mládeži prístupný, 92 min., dabing

CinemArt film, vstupné 1,00 €

 

POSLEDNÝ KRÁĽ

PoslednyKral-posterA1-SK.jpg

20. mája 2017 (sobota) 18.00 hod.

Nórska výpravná historická dráma o dvojici mužov, ktorí majú v rukách budúcnosť nórskeho kráľovstva – malého dediča trónu, ktorého musia uchrániť pred neľútostnými vrahmi.

Píše sa rok 1206 a Nórsko je rozvrátené občianskou vojnou. Vo víre intríg umiera kráľ a tesne pred svojou smrťou odhaľuje, že má nemanželského syna – Håkona Håkonsona, dediča trónu. Začína zúrivý súboj o život malého dieťaťa. Lojálni služobníci trónu Skjervald a Torstein sa snažia svojho budúceho kráľa udržať nažive zo všetkých síl. Stojí proti nim neúprosná príroda a dánski nájazdníci, ktorí nemajú zľutovania. Obstojí dvojica hrdinov v nerovnom súboji a dostane následníka trónu do bezpečia?  

Hrajú: Jakob Oftebro, Kristofer Hivju, Pål Sverre Hagen, Thorbjørn Harr a ďalší.

MN do 12 rokov, 101 min., české titulky

Film Europe, vstupné 2,00 €

 

ROZPRÁVKY PRE EMU

rozprávky.jpg

27. mája 2017 (sobota) 18.00 hod.

Česká romantická komédia. Peter Miller žije a pracuje už niekoľko rokov v Londýne. Jeho zabehnutý rytmus života jedného dňa preruší správa z Prahy, ktorú považuje za omyl alebo zlý vtip. Je otcom osemročnej Emy a po nehode matky - aj jej jedinou šancou, ako sa vyhnúť detskému domovu. Nutnosť spolužitia s dcérou, o ktorej existencii doposiaľ nemal ani tušenie, prevráti Petrovi život doslova hore nohami. Navyše musí nájsť pre dcéru novú matku a presvedčiť sociálku, že rolu rodiča zvládne. Peter už dávno prestal veriť na lásku, ale zázraky sa občas stávajú…

Hrajú: Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, Ema Švábenská, Vilma Cibulková, Anna Polívková a ďalší.

MN do 12 rokov, 100 min.

Continental film, vstupné 1,00 €

avf.png

DIGITALIZÁCIU  TOHTO  KINA   FINANČNE   PODPORIL   AUDIOVIZUÁLNY  FOND
V RÁMCI KOMPLEXNÉHO PROJEKTU REALIZOVANÉHO VĎAKA FINANČNEJ PODPORE PREDSEDU VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKY.


 

dnes je: 26.5.2017

meniny má: Dušan

webygroup
ÚvodÚvodná stránka