Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Program Kina Osveta

Program Kina Osveta Očová

KINO OSVETA OČOVÁ

 

APRÍL 2018

 

BRATŘÍČEK KAREL

Braciszek-Karel.jpg

7. apríla 2018 (sobota) 18.00 hod.

Česko-poľský dokumentárny film o významnom umelcovi na pozadí európskych dejín 20. storočia. Čo bolo tak príťažlivé na „malom spevákovi s veľkým hlasom“, že viac ako dvadsať rokov po jeho smrti ľudia stále spievajú jeho pesničky a čítajú jeho poéziu? Aké je miesto umelca v tragických dejinách vlasti? Môže jednotlivec ovplyvniť chod dejín? Bol Kryl obeťou dejín svojho národa? Milovali ho davy, ale umieral opustený a zatrpknutý – pretože nikdy nerobil kompromisy. Tieto a ďalšie otázky sa rozhodla položiť autorka filmu Krystyna Krauze.

Hrajú: Jan Kryl, Miroslav Kovařík, Jaroslav Hutka, Agniezska Holland a ďalší.

MP od 12 rokov, 79 min.

ASFK, vstupné 2,00 €

 

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ 3

TAJOMSTVO OHŇA A VODY

snehová kráľovná.jpg

14. apríla 2018 (sobota) 16.00 hod.

Ruská animovaná komédia. Hlavnou hrdinkou príbehu je opäť odvážna Gerda, ktorá porazila Snehovú kráľovnú a oslobodila svojho brata Kaia. Vďaka tomu sa z nich stali tak trochu rozprávkové celebrity. Kým Gerda to berie s nadhľadom, zasnený Kai sa o čosi horšie vyrovnáva so svojou popularitou, keď mu pri nohách pravidelne omdlievajú mladé dievčatá. Aby si od tejto vyčerpávajúcej slávy trochu odpočinuli, vydávajú sa do hôr za svojim tirollským kamarátom Ormom, kde na nich však nečaká žiadna odpočinková dovolenka, ale parádne nové dobrodružstvo.

Mládeži prístupný, 89 min., dabing

CinemArt, vstupné 2,00 €

 

ALIBI NA MIERU

alibi.jpg

21. apríla 2018 (sobota) 18.00 hod.

Francúzska komédia prináša do kín to najlepšie, čo francúzske komédie kedy divákom ponúkli. Zábavnú tému, divokú zápletku, bláznivé situačné gagy, skvelé postavy a samozrejme kvalitný francúzsky humor. Hlavný hrdina prevádzkuje kanceláriu zameranú na zabezpečenie alibi na zákazku. Zamiluje sa ale do dievčaťa, ktoré nenávidí klamstvá a čoskoro zistí, že jej otec je jeho dobrý klient. Vo Francúzsku sa z komédie "Alibi na mieru" stal kasový trhák a jeden z najnavštevovanejších filmov roka.

Hrajú: Philippe Lacheau, Élodie Fontan, Julien Arruti, Terek Boudali, Nathalie Baye a ďalší.

MP od 12 rokov, 90 min., dabing

Bonton film, vstupné 1,50 €

 

PO STRNIŠTI BOS

po strništi.jpg

28. apríla 2018 (sobota) 18.00 hod.

Česko-slovenská dráma. Osemročný Eda je vytúžené dieťa, ktoré rodičia strážia viac, ako je zdravé.  Edu Součka a jeho mamičku a otecka už diváci poznajú z filmu Obecná škola. Vo filme Po strništi bos sa príbeh vracia na samotný začiatok, do Edovho raného detstva, kedy jeho otecko odmietne príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musí z Prahy odsťahovať na vidiek. Eda si musí nájsť cestu nielen k miestnej chlapčenskej partii, ktorej svet je úplne odlišný od toho mestského, ale aj k nečakanému rodinnému tajomstvu,  a hlavne k vlastnej odvahe. Autorská rodinná dvojica Jan a Zdeněk Svěrákovci prináša do kín ďalší zo svojich lyrických filmov o detstve a hrdinstve v každom z nás.

Hrajú: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Oldřich Kaiser, Ján Tříska, Viera Pavlíková a ďalší.

MP od 7 rokov, 110 min.

Forum Film, vstupné 1,50 €

 

avf.jpg

DIGITALIZÁCIU  TOHTO  KINA   FINANČNE   PODPORIL   AUDIOVIZUÁLNY  FOND
V RÁMCI KOMPLEXNÉHO PROJEKTU REALIZOVANÉHO VĎAKA FINANČNEJ PODPORE PREDSEDU VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKY.


 

dnes je: 22.4.2018

meniny má: Slavomír

Aktuálne OZNAMY do vášho mobilu

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka