Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálne webové sídlo obce Očová

Projekt na predchádzanie vzniku bioodpadu v obci OčováVytlačiť
 

V roku 2017 podala obec Očová žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na Ministerstvo životného prostredia SR v zastúpení Slovenskej agentúry životného prostredia v Banskej Bystrici z operačného programu Kvalita životného prostredia a v žiadosti bola úspešná.

Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania odpadov so zameraním na ich prípravu na opätovné použitie a recykláciu a podpora predchádzania vzniku odpadov, konkrétne na predchádzanie vzniku biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov prostredníctvom obstarania kompostérov. V rámci tohto projektu dostane každá domácnosť kompostér v objeme 1 m3. Zároveň bude v rámci projektu prebiehať informačná kampaň zameraná na správne kompostovanie.

Nenávratný finančný príspevok bol obci schválený vo výške 82 897,49 €. Zmluva s riadiacim orgánom bola podpísaná v júni 2018 s dodatkom v septembri 2018. Projekt by mal byť ukončený do konca kalendárneho roka. 

kompostéry.jpg

 


 
 

Akcie v obci

29.6.2019   18.00 hod.

Kino Osveta Očová

Chvilky

Chvilky.jpg

Česko-slovenská dráma. Anežka je mladá žena, ktorá si praje, aby vzťah s jej rodinou aj partnermi bol dobrý a to aj za tú cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam , či sporo ...


 

Registrácia chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu

Oznamy miestneho rozhlasu

Smútočné oznamy

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

OČOVÁ Aktuálne počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka