Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálne webové sídlo obce Očová

Projekt Rekonštrukcia telocvične v obci OčováVytlačiť
 

V septembri 2017 požiadala obec Očová o poskytnutie finančných prostriedkov na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy formou dostavby, rekonštrukcie alebo výstavby novej telocvične z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. V priebehu tohto mesiaca bola na stránke ministerstva zverejnená informácia o podporených projektoch. Medzi 101 podporenými projektami je aj obec Očová. Výška schválených finančných prostriedkov je 60 080,00 Eur.

V rámci projektu sa plánuje rekonštrukcia cvičebného priestoru s rekonštrukciou bezbariérového vstupu do cvičebného priestoru, rekonštrukcia elektroinštalácie vrátane osvetlenia hracej plochy, rekonštrukcia strechy, rekošntrukcia odvodu dažďových vôd a rekonštrukcia sociálnych zariadení, zdravotechniky a inžinierských sietí.

Cieľom projektu je zlepšenie podmienok pre vzdelávanie žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy, podpora mimoškolských pohybových aktivít detí, dorastu a dospelých.

Obci Očová zatiaľ nebolo doručené rozhodnutie o poskytnutí finančných prostriedkov.  Po doručení zmluvy bude obec postupovať v zmysle jej podmienok a časového rozvrhnutia projektu. 

telocvičňa.jpeg


 
 

Kultúra a šport

25.5.2019   18.00 hod.

Kino Osveta Očová

Lady Bird

lady 1.jpg

Anglická dráma. Lady Bird je neobyčajný príbeh o obyčajnom dospievaní dievčaťa, ktoré zúfalo hľadá to, čo všetci ostatní - chlapca a zmysel života. Christine má osemnásť a žije s pocitom, že ešte nič nezažila. Že umiera zaživa, že sa dusí v škole aj doma pod dohľadom matky, ktorá vie všetko najlepšie. Ako väčšina jej rovesníkov sa rozhodne svoj život radikálne zmeniť. Že to bude bolieť, si nepripúšťa.
Hrajú: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts, Lucas Hedges a ďalší.
MN do 12 rokov, český dabing, 94 min.
CinemArt, vstupné: 2,00 €


 

2.6.2019   17.00 hod.

Centrum obce

Váľanie veľkej máje

Máje.jpg

Pozývame občanov na "váľanie veľkej máje" v nedeľu 2. júna 2019 o 17.00 hod.


 

Registrácia chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu


 

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

Aktuálne OZNAMY do vášho mobilu

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka