Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálne webové sídlo obce Očová

Rekonštrukcia požiarnej zbrojniceVytlačiť
 

V rámci výzvy Ministerstva vnútra SR na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie zo štátneho rozpočtu "Podpora zvýšenia ochrany pred požiarmi prostredníctvom výstavby, rekonštrukcie a modernizácie stavieb a opravy budov, nadobudnutie budov na účel hasičských staníc a hasičských zbrojníc" vypracovala obec Očová projekt na rekonštrukciu požiarnej zbrojnice v Očovej. Rekonštrukciou pôvodnej požiarnej zbrojnice vznikne moderná stavba slúžiaca Dobrovoľnému hasičskému zboru obce Očová na plnenie úloh v prospech všetkých občanov obce. 

Po rekonšetrukcii bude budova rozšírená, vzniknú dve garáže, sklady na ďalšiu techniky, sociálne zariadenia, v podkroví bude zasadačka a zachovaná bude aj súčasná veža.

Obec bola v žiadosti úspešná a obci bola schválená dotácia vo výške 30 000 Eur. Celkovo by malo byť preinvestovaných 179 tis. Eur. Predpokladaný termín realizácie je jar 2019, počas zimy prebehne verejné obstarávanie na dodávateľa stavby. 

Prestavba PZ Očová 3D pohľad.jpg


 
 

Kultúra a šport

25.5.2019   18.00 hod.

Kino Osveta Očová

Lady Bird

lady 1.jpg

Anglická dráma. Lady Bird je neobyčajný príbeh o obyčajnom dospievaní dievčaťa, ktoré zúfalo hľadá to, čo všetci ostatní - chlapca a zmysel života. Christine má osemnásť a žije s pocitom, že ešte nič nezažila. Že umiera zaživa, že sa dusí v škole aj doma pod dohľadom matky, ktorá vie všetko najlepšie. Ako väčšina jej rovesníkov sa rozhodne svoj život radikálne zmeniť. Že to bude bolieť, si nepripúšťa.
Hrajú: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts, Lucas Hedges a ďalší.
MN do 12 rokov, český dabing, 94 min.
CinemArt, vstupné: 2,00 €


 

2.6.2019   17.00 hod.

Centrum obce

Váľanie veľkej máje

Máje.jpg

Pozývame občanov na "váľanie veľkej máje" v nedeľu 2. júna 2019 o 17.00 hod.


 

Registrácia chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu


 

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

Aktuálne OZNAMY do vášho mobilu

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka