Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Webová stránka obce Očová

Údržba miestnych komunikácií.Vytlačiť
 

Údržba miestnych komunikácií, na ktorých sa realizuje výstavba kanalizácie

Vážení občania,

z dôvodu množiacich sa sťažností občanov aj cestou diskusie na webovej stránke obce na zlý stav miestnych komunikácií v obci počas zimných mesiacov, hlavne na tých úsekoch, na ktorých boli realizované výkopy súvisiace s výstavbou kanalizácie, si Vás dovoľujeme informovať, že obec vynakladá na vyriešenie nepriaznivej situácie maximálne úsilie.

Boli vyzvaní všetci zástupcovia firiem, ktorí výkopové práce realizovali, na urýchlené riešenie nepriaznivého stavu zjazdnosti ciest a úpravu povrchu zaasfaltovaných komunikácií. Obecné služby Očová dennodenne zasýpajú cesty poskytnutým zásypovým materiálom, avšak vzhľadom na súčasné poveternostné podmienky, teplotné rozdiely medzi dňom a nocou, sú zásypy len dočasné a málo účinné, hoci nás to stojí veľa úsilia, námahy a aj finančných prostriedkov. Neustále hľadáme iné riešenia na zlepšenie súčasného zlého stavu povrchu vozoviek, nasadzujú sa všetky dostupné mechanizmy, spolupracujeme so správou ciest, dopravným inšpektorátom, miestnym poľnohospodárskym družstvom.

Zlá situácia vzniká však aj z dôvodu nedodržiavania zníženej povolenej rýchlosti niektorých vodičov, pohybom ťažkých mechanizmov najmä s drevom aj napriek tomu, že boli obcou oslovení, aby počas realizácie stavby zvolili inú trasu na prepravu dreva.

Aj naďalej budeme neustále pracovať v spolupráci s realizátormi stavby na zlepšovaní stavu povrchu vozoviek a znižovať tak riziko vzniku škôd na majetku občanov. Len vzájomnou toleranciou a ohľaduplnosťou môžeme dosiahnuť očakávaný výsledok. Preto aj touto cestou Vás prosíme o dodržiavanie zníženej rýchlosti v obci.

Ďakujeme za pochopenie.


 
 

Kultúra a šport

23.2.2019   18.00 hod.

Kino Osveta Očová

Dôverný nepriateľ

Dôverný nepriateľ.jpg

Slovenský mysteriózny thriller. Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší?
Hrajú: Gabriela Marcinková, Vojtěch Dyk, Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Ady Hajdu a ďalší.
MP od 15 rokov, 112 min.
Continental film, vstupné: 2,00 €


 

2.3.2019   od 8.00 hod. do 16.00 hod.

Telocvičňa ZŠ s MŠ MBF v Očovej

Nohejbalový turnaj o "Putovný pohár oslobodenia obce Očová"


 

2.3. - 10.3.2019   podľa programu

Pamätník padlých v II. sv. vojne, kultúrny dom, telocvičňa ZŠ

Oslavy 74. výročia oslobodenia obce Očová

Pamätník - II. sv. vojna 1.jpg
 

Registrácia chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu


 

dnes je: 19.2.2019

meniny má: Vlasta

Aktuálne OZNAMY do vášho mobilu

Smútočné oznamy

  • Pondelok11-3graphic-icon
  • Utorok9-2graphic-icon
  • Streda8-3graphic-icon
webygroup
ÚvodÚvodná stránka