Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálne webové sídlo obce Očová

Údržba miestnych komunikácií.Vytlačiť
 

Údržba miestnych komunikácií, na ktorých sa realizuje výstavba kanalizácie

Vážení občania,

z dôvodu množiacich sa sťažností občanov aj cestou diskusie na webovej stránke obce na zlý stav miestnych komunikácií v obci počas zimných mesiacov, hlavne na tých úsekoch, na ktorých boli realizované výkopy súvisiace s výstavbou kanalizácie, si Vás dovoľujeme informovať, že obec vynakladá na vyriešenie nepriaznivej situácie maximálne úsilie.

Boli vyzvaní všetci zástupcovia firiem, ktorí výkopové práce realizovali, na urýchlené riešenie nepriaznivého stavu zjazdnosti ciest a úpravu povrchu zaasfaltovaných komunikácií. Obecné služby Očová dennodenne zasýpajú cesty poskytnutým zásypovým materiálom, cesty sa začali zametať a z dôvodu nedostatočných zrážok aj kropiť. Neustále hľadáme iné riešenia na zlepšenie súčasného zlého stavu povrchu vozoviek, nasadzujú sa všetky dostupné mechanizmy, spolupracujeme so správou ciest, dopravným inšpektorátom, miestnym poľnohospodárskym družstvom.

Zlá situácia vzniká však aj z dôvodu nedodržiavania zníženej povolenej rýchlosti niektorých vodičov, pohybom ťažkých mechanizmov najmä s drevom aj napriek tomu, že boli obcou oslovení, aby počas realizácie stavby zvolili inú trasu na prepravu dreva.

Aj naďalej budeme neustále pracovať v spolupráci s realizátormi stavby na zlepšovaní stavu povrchu vozoviek a znižovať tak riziko vzniku škôd na majetku občanov. Len vzájomnou toleranciou a ohľaduplnosťou môžeme dosiahnuť očakávaný výsledok. Preto aj touto cestou Vás prosíme o dodržiavanie zníženej rýchlosti v obci.

Ďakujeme za pochopenie.


 
 

Kultúra a šport

20.4.2019   16.00 hod.

Kino Osveta Očová

Bella a Sebastián 3: Navždy priateľmi

bella.jpg

Francúzsky rodinný film. Od posledného príbehu o priateľstve medzi Bellou a Sebastiánom prešli už dva roky. Z Belly sa stala medzičasom mama troch rozkošných šteniatok a zo Sebastiána je už veľký chlapec. Pierre a Angelina budú mať čoskoro svadbu a snívajú o novom živote, niekde inde, mimo hôr, čo však Sebastián rázne odmieta. Do hôr však nečakane prichádza Joseph, bývalý majiteľ Belly, ktorý je skalopevne rozhodnutý získať Bellu späť. Sebastián si uvedomuje aké nebezpečenstvo Belle a šteniatkam hrozí a rozhodne sa urobiť všetko preto, aby ich ochránil.
Hrajú: Félix Bossuet, Tchéky Karyo, Clovis Cornillac a ďalší.
Mládeži prístupný, slovenský dabing, 91 min.
Continental film, vstupné: 2,00 €


 

Registrácia chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu


 

dnes je: 19.4.2019

meniny má: Jela

Aktuálne OZNAMY do vášho mobilu

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka