Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálne webové sídlo obce Očová

Údržba miestnych komunikácií.Vytlačiť
 

Údržba miestnych komunikácií, na ktorých sa realizuje výstavba kanalizácie

Vážení občania,

z dôvodu množiacich sa sťažností občanov aj cestou diskusie na webovej stránke obce na zlý stav miestnych komunikácií v obci počas zimných mesiacov, hlavne na tých úsekoch, na ktorých boli realizované výkopy súvisiace s výstavbou kanalizácie, si Vás dovoľujeme informovať, že obec vynakladá na vyriešenie nepriaznivej situácie maximálne úsilie.

Boli vyzvaní všetci zástupcovia firiem, ktorí výkopové práce realizovali, na urýchlené riešenie nepriaznivého stavu zjazdnosti ciest a úpravu povrchu zaasfaltovaných komunikácií. Obecné služby Očová dennodenne zasýpajú cesty poskytnutým zásypovým materiálom, cesty sa začali zametať a z dôvodu nedostatočných zrážok aj kropiť. Neustále hľadáme iné riešenia na zlepšenie súčasného zlého stavu povrchu vozoviek, nasadzujú sa všetky dostupné mechanizmy, spolupracujeme so správou ciest, dopravným inšpektorátom, miestnym poľnohospodárskym družstvom.

Zlá situácia vzniká však aj z dôvodu nedodržiavania zníženej povolenej rýchlosti niektorých vodičov, pohybom ťažkých mechanizmov najmä s drevom aj napriek tomu, že boli obcou oslovení, aby počas realizácie stavby zvolili inú trasu na prepravu dreva.

Aj naďalej budeme neustále pracovať v spolupráci s realizátormi stavby na zlepšovaní stavu povrchu vozoviek a znižovať tak riziko vzniku škôd na majetku občanov. Len vzájomnou toleranciou a ohľaduplnosťou môžeme dosiahnuť očakávaný výsledok. Preto aj touto cestou Vás prosíme o dodržiavanie zníženej rýchlosti v obci.

Ďakujeme za pochopenie.


 
 

Kultúra a šport

22.5.2019   16.30 hod.

Zrkadlová sála ZUŠ

Koncert absolventov hudobného odboru

ZUŠ banner 3.png

Pozývame Vás na "Koncert absolventov hudobného odboru"


 
Súbor na stiahnutie Abs. koncert PS.png Abs. koncert PS.png (12.6 MB)

25.5.2019   18.00 hod.

Kino Osveta Očová

Lady Bird

lady 1.jpg

Anglická dráma. Lady Bird je neobyčajný príbeh o obyčajnom dospievaní dievčaťa, ktoré zúfalo hľadá to, čo všetci ostatní - chlapca a zmysel života. Christine má osemnásť a žije s pocitom, že ešte nič nezažila. Že umiera zaživa, že sa dusí v škole aj doma pod dohľadom matky, ktorá vie všetko najlepšie. Ako väčšina jej rovesníkov sa rozhodne svoj život radikálne zmeniť. Že to bude bolieť, si nepripúšťa.
Hrajú: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts, Lucas Hedges a ďalší.
MN do 12 rokov, český dabing, 94 min.
CinemArt, vstupné: 2,00 €


 

2.6.2019   17.00 hod.

Centrum obce

Váľanie veľkej máje

Máje.jpg

Pozývame občanov na "váľanie veľkej máje" v nedeľu 2. júna 2019 o 17.00 hod.


 

Registrácia chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu


 

dnes je: 22.5.2019

meniny má: Júlia, Juliana

Aktuálne OZNAMY do vášho mobilu

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka