Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálne webové sídlo obce Očová

Zákaz vypaľovania trávy.Vytlačiť
 

Teplejšie počasie prichádzajúce v marci so sebou prináša okrem slnka aj zvýšený výskyt požiarov, ktoré vznikajú plošným vypaľovaním porastov, drevín a biologického odpadu. Slovenskí hasiči počas tohto obdobia veľmi často zápasia so spaľovaním suchej trávy, lístia a vetví z poorezávaných stromov. 
Minulý rok (2018) zaznamenali hasiči 980 požiarov, ktoré vznikli dôsledkom vypaľovania trávy a suchých porastov. 
Vypaľovanie trávy a suchých porastov najviac potrápilo hasičov v roku 2012, kedy museli zasahovať pri 4735. takýchto udalostiach, pričom len v marci bolo zaznamenaných takmer 3000 požiarov. 
Plošné vypaľovanie tráv a porastov zakazuje zákon č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov, ktorého porušenie môže stáť občana do 331 eur. Ak by sa však takéhoto priestupku dopustila právnická osoba alebo fyzická osoba – podnikateľ, pokuta sa môže vyšplhať až do výšky 16 596 eur.

vypalovanie travy.jpg

V nedeľu (24.3.2019) a dnes v utorok (26.3.2019) boli aj v našej obci zaznamenané požiare, ktoré vznikli v dôsledku nezákonného a nekontrolovaného  vypaľovania trávy. Apelujeme preto na občanov, aby trávu nevypaľovali, pretože v dôsledku suchého počasia a silného vetra môžu vzniknúť  veľké materiálne škody na majetku a môže dôjsť aj k zraneniam občanov.

Foto z požiaru 26.3.2019 na Bočine:

Požiar na Bočine 2.jpgPožiar na Bočine.jpg


 
 

Akcie v obci

29.6.2019   18.00 hod.

Kino Osveta Očová

Chvilky

Chvilky.jpg

Česko-slovenská dráma. Anežka je mladá žena, ktorá si praje, aby vzťah s jej rodinou aj partnermi bol dobrý a to aj za tú cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam , či sporo ...


 

Registrácia chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu

Oznamy miestneho rozhlasu

Smútočné oznamy

dnes je: 24.6.2019

meniny má: Ján

OČOVÁ Aktuálne počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka