Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Domov seniorov Dolinka

Všeobecné informácie

Domov seniorov Dolinka je zariadenie sociálnych služieb.

Predmetom jeho činnosti je poskytovanie služieb sociálnej starostlivosti starým občanom a zdravotne postihnutým občanom s fyzickými a zmyslovými poruchami
v zmysle zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorších predpisov.

Zriaďovateľom domova, ako rozpočtovej organizácie je v zmysle citovaného zákona obec Očová.

Zariadenie sa nachádza v tichej časti obce Očová, cca 15 km od mesta Zvolen.

Budova domova sociálnych služieb je dvojpodlažná s výťahom, je bezbariérová a má výhodnú polohu v širšom centre obce. K budove patrí priľahlá záhrada s plánovanou rampou pre umožnenie bezbariérového prístupu imobilných, zdravotne postihnutých obyvateľov domova sociálnych služieb, ale aj k pohodlnému prístupu ostatných obyvateľov domova dôchodcov.

V podkrovnej časti sú situované dvojposteľové izby s vlastným sociálnym zariadením pre mobilných obyvateľov domova, spoločenské priestory a denné izby pre personál.

V prízemnej časti sú tri izby určené pre zdravotne postihnutých obyvateľov DSS s vlastnými sociálnymi zariadeniami. Sociálne zariadenia, sprchy sú vybudované tak, aby umožnili prístup pacienta na vozíku bez obmedzenia, s pomocnými úchytmi
a madlami pre lepšiu mobilitu pacienta. Miestnosti sociálnych zariadení sú dostatočne priestranné, aby umožnili dobrú manipuláciu zdravotnému personálu s pacientom.

Budova je viacúčelová a okrem domova dôchodcov a domova sociálnych služieb v nej sídli zdravotné stredisko a lekáreň. Budova je dispozične riešená tak, aby sa v nej sídliace zariadenia navzájom nerušili, ale naopak aby sa vhodným spôsobom dopĺňali, hlavne pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov domova.
V súčasnosti má sociálne zariadenie kapacitu pre 25 klientov o ktorých sa stará
12 zamestnancov.

Trend starnutia populácie v našej spoločnosti jednoznačne pokračuje. So stúpajúcim vekom enormne narastá počet chronických ochorení, vyžadujúcich dlhodobejšiu liečbu a náročnú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť.

Našim cieľom je poskytovať čo najlepšiu starostlivosť a tak prispieť k zlepšeniu a skvalitneniu životných podmienok starých a zdravotne postihnutých občanov
a umožniť im prežiť dôstojný zvyšok života a zmierniť ich sociálne a ľudské utrpenie.

V zariadení sú umiestnení nielen občania z obce, ale aj z celého Slovenka.
 


 

Oznamy miestneho rozhlasu

Smútočné oznamy

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

OČOVÁ Aktuálne počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka