Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

pridané 7.3.2019 10:38:22

Drevo

Ako to nikdo nezasiahne voči vodičom ktorí zvažujú drevo už 2-3 den jazdia po J.R.Poničana ako na diaľnici či prázdny alebo naložený som nútený to nahlásiť na dopravnu políciu ked to nedokáže vy dúfam že sa uverejní príspevok poslednej dobe sa to nedeje

J.R Poničana


 


Miestne komunikácie
Dobrý deň, v súvislosti s často kladenými otázkami pri stretnutiach s občanmi, ale aj niektorých príspevkov v diskusii, ktoré sa týkajú stavu miestnych komunikácií, dodržiavania rýchlosti na nich a prepravy veľkého množstva drevnej hmoty kamiónmi cez obec si dovoľujem odpovedať touto cestou:
Uvedomujeme si súčasný stav ciest v obci, ktorý vznikol v súvislosti s realizáciou kanalizácie. Ich stav monitorujeme, reagujeme aj na podnety od občanov a situáciu sa operatívne snažíme riešiť prostredníctvom dodávateľských firiem vykonávajúcich výstavbu kanalizácie ako aj cez naše obecné služby. Nepredpokladáme, že kvalita ciest sa v priebehu výstavby kanalizácie výrazne zmení. Postupne sa však budú jednotlivé dokončené úseky finalizovať, vrátane povrchovej úpravy ciest.
S tým súvisí aj situácia ohľadom dodržiavania rýchlosti v obci. Realizátor stavby je povinný zabezpečiť dostupnosť dopravnej obslužnosti územia počas výstavby. Reguluje ju dočasným dopravným značením, vrátane obmedzenia rýchlosti v obci. Na základe súčasnej situácie a skúseností, ktoré sme získali počas výstavby, sme v rokovaní s dopravným odborom Okresného úradu vo Zvolene a snažíme sa získať povolenie na obmedzenie rýchlosti v celej obci až do kolaudácie stavby na 30 km/hod, nielen na úsekoch kde momentálne prebieha výstavba.
Komplikovanejšia situácia je v súvislosti s prepravou drevnej hmoty kamiónmi cez obec. Bohužiaľ, obec nemá právne možnosti k tomu, aby zakázala túto prepravu cez obec. Oslovili sme však všetky dotknuté spoločnosti, pre ktoré je uvedená preprava zabezpečovaná, aby ju podľa možnosti obmedzili počas realizácie výstavby kanalizácie v obci a upozornili svojich prepravcov na dodržiavanie rýchlosti a ohľaduplnejšie jazdenie po obecných komunikáciách. Opätovne tak urobíme a budeme aj osobne rokovať s vedením jednotlivých spoločností.

PhDr. Ján Senko, starosta obce

Oznamy miestneho rozhlasu

Smútočné oznamy

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

OČOVÁ Aktuálne počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka