Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Ocenenie divadelného súbora Pilindoš

Ocenenie divadelného súbora Pilindoš

XVIII. sezóna DOS Pilindoš  v Očovej

 

            V roku 2016 sa DOS Pilindoš z Očovej predstavil publiku v Očovej 19. naštudovanou divadelnou hrou. Premiéra sa konala v KD v Očovej 13. marca 2016 a repríza 3. apríla 2016.

            Režisérka divadelnej hry Jarmila Bridišová siahla po netradičnom žánri, americkej buffonáde z pera známeho autora Ivana Bukovčana „Luigiho srdce alebo poprava tupým mečom“.

            Luigi Lombardi čaká na popravu v elektrickom kresle za vážny trestný čin. Luigi je atypický gangster, mäkký a úprimný človek, myslí stále na svoju rodnú dedinku na Sicílii. Gangster sa stáva obeťou obyčajných meštiakov – dravcov v ľudskej koži, ktorí chcú od neho získať čo najviac. Moc peňazí a spoločnosť, kde sa dá všetko kúpiť, rodí práve takýchto bezohľadných ľudí, ktorí sa nezastavia pred ničím. Bukovčanova americká buffonáda  síce môže pôsobiť na diváka  ako komédia, ale je aj odsúdením mentality konzumnej spoločnosti a odhaľuje charaktery a ľudské vlastnosti.

            Očovskí ochotníci sa zapojili aj do regionálnej súťažnej prehliadky ochotníckych divadelných súborov, ktorá sa konala v dňoch 1.- 3. apríla 2016 v Detve, Hriňovej a Podzámčoku. Už po súťažnom vystúpení v Detve odborná porota vysoko ohodnotila výborné a vyrovnané výkony všetkých hercov, dramaturgiu, réžiu i návrh scény. V celkovom vyhodnotení regionálnej súťaže sa očovskí divadelní ochotníci umiestnili na 1. mieste a postúpili do krajskej súťaže, ktorá sa bude konať koncom apríla 2016 v Revúcej.

            Ocenenie za najlepší herecký výkon získal predstaviteľ hlavnej postavy – Luigiho Lombardiho – Pavel Holík.

            V divadelnej hre ďalej účinkovali: Jarmila Bridišová, ktorá hru aj režírovala, Ján Filkor, Ján Jankov, Natália Šimkovičová, Viliam Kovár, Kamila Jasová, Ján Nosál, Jaroslav Dominik a Tereza Dominiková.

            Všetkým patrí poďakovanie za úspešnú reprezentáciu Očovej a želanie úspechov v ďalšej tvorivej činnosti.

 


 

Oznamy miestneho rozhlasu

Smútočné oznamy

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

OČOVÁ Aktuálne počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka