Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt Oáza pokoja

Projekt Oáza pokoja

Projekt „ Oáza pokoja “


      V rokoch 2007, 2008 bola realizovaná rekonštrukcia bývalej budovy zdravotného strediska. Rekonštrukciou vzniklo nové sociálne zariadenie, rozpočtová organizácia zriadená obcou s názvom Domov seniorov Dolinka.
      Okolie po rozsiahlej stavebnej činnosti – realizácia splaškovej a dažďovej kanalizácie znehodnotila jestvujúcu zeleň. Prostredie v okolí budovy si vyžadovalo je dôslednú obnovu, tak aby sa docielilo funkčné využitie všetkých priestorov.
      Prístupové chodníky do zariadenia nespĺňali súčasný štandard, pretože boli tvorené len sypanou kamennou drťou čo sťažovalo prístup zdravotne postihnutých občanov a matiek s deťmi do zariadenia.

      Jediným riešením bolo ako túto situáciu vyriešiť bolo vybudovanie novej funkčnej komunikácie do sociálneho zariadenia. Preto sme spolu s Obecným úradom v Očovej podali projekt zameraný na výstavbu prístupových komunikácii do sociálneho zariadenia a celkové dotvorenie exteriérov výsadbou okrasných drevín a zelene. Projekt sme podali na ENVIROMENTÁLNY FOND pri Agentúre životného prostredia SR v Banskej Bystrici. Projekt bol úspešný a agentúra podporila projekt sumou 3 485,36 Eur.

       Spolu so zamestnancami obecného úradu v Očovej sme sa snažili o vytvorenie oddychovej zóny pre občanov obce, seniorov ubytovaných v zariadení a matky s deťmi. Významným prínosom je aj vznik bezbariérového vstupu do zariadenia.

       Osadením oddychových lavičiek a vytvorením esteticky významného prostredia sme zlepšili aj celkový vzhľad prostredia.
       Súčasťou projektu je aj vybudovanie prístrešku pre odpadové kontajnery, a zásobovacie vozidlo sociálneho zariadenia, ktorý by vhodne zapadol do vytvoreného prostredia.
       Projektová príprava a samotná realizácia prístreškov práve v tomto období začína prebiehať

 


 


 

Oáza pokoja

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

Oznamy miestneho rozhlasu

Smútočné oznamy

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

OČOVÁ Aktuálne počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka